Shūyōkai – Oryginalna nauka Usui Reiki

Mikao Usui nie nauczał reiki tak, jak jest teraz, w postaci jedno, dwu czy trzydniowych kurso-warsztatów. Usui organizował regularne spotkania ze swoimi uczniami i sympatykami, aby dyskutować, medytować i nauczać jak pracować z energią reiki. Spotkania te były znane jako shūyōkai (po japońsku).

Częstotliwość i jakość spotkań nie miała żadnego wpływu na poziom (obecnie nazywamy to stopniem) pracy z reiki. Nie miało też znaczenia, ile razy uczeń przyjął tzw. błogosławieństwo zwane reiju, które obecnie znane jest jako inicjacja w reiki.

Poziomy pracy z energią (w systemie shūyōkai) uzyskiwane były po osiągnięciu biegłości we właściwych metodach pracy z energią i zdobyciu wymaganych informacji w tym odpowiednich umiejętności.

Szkoła Zen Reiki w Polsce organizuje możliwość nauki Metody Reiki w systemie shūyōkai, aby nawiązać do tej szczególnej, oryginalnej tradycji Usui. Rozmowy z nauczycielem, ćwiczenia i praktyki duchowe reiki, odbywają się w co drugi poniedziałek miesiąca w centrum Katowic. Spotkania shūyōkai trwają około dwóch do trzech godzin a harmonogram spotkań opublikowany jest na stronie www szkoły.

Stałym elementem shūyōkai są: wykład, medytacja, praktyka hatsurei-horeiju.

Dlaczego warto uczestniczyć w shūyōkai?

• w celu stałego otrzymywania i utrzymywania czystej energii reiki;
  • dla regularnej praktyki samouzdrawiania reiki;
  • dla swobodnego zadawania pytań i dyskusji z nauczycielem;
  • w celu częstego przyjmowania reiju aby oczyścić ciało i umysł – w efekcie poziom energii podnosi się.

Należy w tym miejscu podkreślić, że otrzymanie reiju wzmacnia przepływ energii reiki. Mistrz Usui radził swoim uczniom regularne poddawanie się błogosławieństwu reiju.