Shūyōkai – Oryginalna nauka Usui Reiki

Mikao Usui nie nauczał reiki tak, jak jest teraz, w postaci jedno, dwu czy trzydniowych kurso-warsztatów. Usui organizował regularne spotkania ze swoimi uczniami i sympatykami, aby dyskutować, medytować i nauczać jak pracować z energią reiki. Spotkania te były znane jako shūyōkai (po japońsku).

Częstotliwość i jakość spotkań nie miała żadnego wpływu na poziom (obecnie nazywamy to stopniem) pracy z reiki. Nie miało też znaczenia, ile razy uczeń przyjął tzw. błogosławieństwo zwane reiju, które obecnie znane jest jako inicjacja w reiki.

Poziomy pracy z energią (w systemie shūyōkai) uzyskiwane były po osiągnięciu biegłości we właściwych metodach pracy z energią i zdobyciu wymaganych informacji w tym odpowiednich umiejętności.

Szkoła Zen Reiki w Polsce organizuje możliwość nauki Metody Reiki w systemie shūyōkai, aby nawiązać do tej szczególnej, oryginalnej tradycji Usui. Rozmowy z nauczycielem, ćwiczenia i praktyki duchowe reiki, odbywają się w co drugi poniedziałek miesiąca w centrum Katowic. Spotkania shūyōkai trwają około dwóch do trzech godzin a harmonogram spotkań opublikowany jest na stronie www szkoły.

Stałym elementem shūyōkai są: wykład, medytacja, praktyka hatsurei-horeiju.

Dlaczego warto uczestniczyć w shūyōkai?

  • w celu stałego otrzymywania i utrzymywania czystej energii reiki;
  • dla regularnej praktyki samouzdrawiania reiki;
  • dla swobodnego zadawania pytań i dyskusji z nauczycielem;
  • w celu częstego przyjmowania reiju aby oczyścić ciało i umysł – w efekcie poziom energii podnosi się.

Należy w tym miejscu podkreślić, że otrzymanie reiju wzmacnia przepływ energii reiki. Mistrz Usui radził swoim uczniom regularne poddawanie się błogosławieństwu reiju.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close