KRONIKA : Wakacyjny kurs masażu dźwiękiem mis i gongiem – Wakacje 2024

Wpis z lipca 2024 roku.

W lipcu odbyły się w naszej szkole wyjątkowe zajęcia z masażu dźwiękiem mis i gongiem pierwszego stopnia. Ten wyjątkowy kurs, który w szkole organizujemy w każde wakacje od 2022 roku, miał na celu wyposażyć uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania skutecznego i holistycznego masażu dźwiękiem. Pod okiem nauczyciela, Piotra Dacjusza Górskiego, uczestnicy zdobyli teoretyczne i praktyczne podstawy jak używać tradycyjnych mis tybetańskich dla osiągnięcia harmonii ciała, umysłu i ducha.

Kurs został przygotowany tak, aby uczestnicy poznali podstawowe techniki masażu dźwiękiem. Ważnym elementem było poznanie prawidłowego ułożenia mis na ciele klienta oraz technik jak w nie poprawnie uderzać. Ponadto uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak skutecznie używać różnych mis dźwiękowych (brzusznej, sercowej, stawowej) do celów terapeutycznych, zwracając uwagę na specyficzne zastosowanie każdej z nich w różnych sytuacjach i indywidualnych potrzebach klienta. Ważnym elementem zajęć było zrozumienie, w jaki sposób masaż dźwiękiem można zintegrować z innymi formami terapii, aby zwiększyć skuteczność pracy naturoterapeutycznej i przyczynić się do ogólnego, dobrego samopoczucia klientów.

Kurs ten został opracowany dla terapeutów, naturopatów i innych osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności w zakresie terapii dźwiękiem. Ponadto jego celem było również rozwinięcie umiejętności społecznych, takich jak skuteczna komunikacja z klientami, empatyczne podejście i umiejętność dostosowania konkretnych technik do indywidualnych potrzeb i reakcji klientów. Kurs przygotował uczestników do profesjonalnego stosowania masażu dźwiękiem misy, wspierając rozwój osobisty i zawodowy w dziedzinie naturopatii.

Na jesień 2024 zaplanowany jest kurs masażu dźwiękiem drugiego stopnia przeznaczony dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć wakacyjnych masażu dźwiękiem mis pierwszego stopnia.

Dziękujemy za piękne dni w dźwięku mis i gongu.

Wakacyjny kurs masażu dźwiękiem mis i gongu był inspirującym i wzbogacającym doświadczeniem dla nas wszystkich, umożliwiając nam rozwój osobisty i zawodowy. Chcielibyśmy z serca podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wspólnie spędzony czas w naszej szkolnej przestrzeni, w przestrzeni harmonii dźwięku.