Ogólnokształcący kurs zawodowy
dyplomowany naturoterapeuta – naturopata REKRUTACJA 2021
Kurs dyplomowany naturoterapeuta – naturopata (Naturopata kod zawodu 323009) to ogólnokształcący kurs e-learningowy z rozszerzonym programem uprawnień i kwalifikacji zawodowych dla naturoterapeuty. Kurs organizowany jest przez Szkołę Zen Reiki w Polsce – KATOWICE i jest to kurs internetowy w systemie samokształcenia kierowanego e-learning ze stałą opieką nauczyciela prowadzącego.
Zajęcia i nauka praktyczna prowadzona jest przez placówkę w KATOWICACH.
Nauka na kursie trwa 18 miesięcy (1,5 roku) w systemie ciągłym – bez podziału na semestry + jeden miesiąc praktyk. W sumie 19 miesięcy nauki i praktyki.
Nabór na kierunek prowadzony jest dwa razy w roku – w miesiącach marzec i wrzesień.
Całkowity wymiar godzin przedmiotu: 734 godziny w tym: 175 godzin wykładów, 32 godzin ćwiczeń, 32 godziny warsztatów, 22 godzin konsultacji obowiązkowych, 3 godziny egzaminu, 18 godzin projektów i opracowań własnych, 56 godzin praktyk zawodowych, 396 godzin nauki własnej.
Kolejny start kierunku NATUROPATA – dyplomowany naturoterapeuta:
edycja IX (9) rozszerzona o dodatkowe przedmioty w wymiarze 734 godziny
marzec 2021
ZAPISY do końca lutego 2021
wpisowe: 99 zł
czesne miesięczne 250 zł
Opis zawodu NATUROPATA (323009) na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – opis zawodu kliknij tutaj…
WAŻNA INFORMACJA PRAWNA
Szkoła prowadzi kompletne kształcenie zgodnie z normą zawodu naturopata (323009) opisaną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Po ukończeniu Szkoły oraz odebraniu Dyplomu i zaświadczeń MEN nie ma konieczności poddawania się dodatkowym egzaminom (np. w Izbach Rzemieślniczych) aby być zawodowym naturoterapeutą – naturopatą i prowadzić swój gabinet. Szkoła przeprowadza egzaminy oraz wystawia dokumenty zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. 2017 poz. 59 z póź. zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632 z póź. zmianami) a praktyki zawodowe nadzoruje instytucja szkoleniowa zarejestrowana i działająca na podstawie Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych.
Wystawione przez Szkołę dokumenty są ważne na terenie Polski i poza jej granicami w szczególności w państwach członkowskich UE/EFTA: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Liechtenstein, Litwie, Luksemburgu, Łotwie, Malcie, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Węgrzech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. ****4)
* * *
Główny cel kursu naturopata:
- Student potrafi stosować niekonwencjonalne naturalne metody terapii i leczenia takie jak: ziołolecznictwo, arterapię, diety, akupresurę, hydroterapię, i inne w połączeniu z praktykami klasycznej medycyny.
- Potrafi udzielać porad dotyczących higieny życia, zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej.
- Zna metody i zasady poprawy jakości życia pacjentów i promuje zdrowy styl życia.
- Potrafi prowadzić zajęcia i warsztaty terapeutyczne z dziećmi i młodzieżą z wykorzystaniem plastyki, muzyki, bajkoterapii, dramy, stymulowania zmysłów.
- Posiada umiejętności praktyczne i teoretyczne poparte zaświadczeniem druku Ministerstwa Edukacji Narodowej z towaroznawstwa zielarskiego, które uprawnia do prowadzenia i sprzedawania w sklepie zielarsko medycznym zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.
- Potrafi kierować placówką terapii naturalnych.
- Potrafi kształcić osoby wykonujące inne zawody medyczne i paramedyczne.
Kurs obejmuje m.in. następujące działy (wykłady i ćwiczenia):
- filozofia zdrowia z podstawami psychologii i profilaktyki zdrowotnej;
- komunikacja z pacjentem i etyka naturopaty;
- coaching oraz podstawy NLP w pracy z pacjentem;
- ziołolecznictwo;
- towaroznawstwo zielarskie;
- tradycyjna medycyna chińska;
- wodolecznictwo;
- oczyszczanie organizmu;
- podstawy anatomii, fizjologii i patologii człowieka;
- anatomia energetyczna;
- podstawy biologii i chemii;
- energoterapia i biomasaż;
- pierwsza pomoc;
- ruch w profilaktyce i podczas problemów zdrowotnych;
- homeopatia;
- refleksoterapia;
- dietetyka;
- aromaterapia;
- arteterapia;
- hortiterapia;
- mindfulness – trening uważności;
- biomasaż i diagnostyka wegetatywno-rezonansowa;
- Komunikacja i budowanie relacji w pracy z grupą;
- Autoprezentacja;
- Edukacja dorosłych;
- Podstawy przedsiębiorczości
Dodatkowa specjalizacja w trakcie trwania nauki
Dobrowolnie i bezpłatnie każdy student Szkoły może przystąpić do projektu edukacyjnego „specjalista medycyny naturalnej„. Po pozytywnym ukończeniu projektu i złożeniu Komisji Weryfikacyjnej i Egzaminacyjnej powołanej przez Dyrektora Szkoły raportu, student może otrzymać tytuł: specjalisty medycyny naturalnej. Do programu można dołączyć pod koniec nauki na kierunku terapie naturalne.
Podczas trwania kursu odbywają się dobrowolne, dodatkowe i bezpłatne egzaminy
W ramach kierunku naturopata odbywają się dodatkowe, nieobowiązkowe egzaminy których ukończenie daje dodatkowe kompetencje zawodowe. Pozytywne ukończenie takiego egzaminu potwierdzane jest dodatkowo wydaniem przez Szkołę Zaświadczenia o ukończeniu kursu na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632 z późn. zm.).
Lista dodatkowych egzaminów (w nawiasie oznaczono egzaminy zawodowe + kod zawodu)
- Coaching – indywidualny trener
- Ziołolecznictwo w terapiach naturalnych
- Towaroznawstwo zielarskie (uprawnienia do prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego)
- Aromaterapia w terapiach naturalnych
- Zielarz – fitoterapeuta (kod zawodu: 323012) *1)
- Homeopatia w terapiach naturalnych
- Tradycyjna Medycyna Chińska dla naturopaty **2)
- Konsultant tradycyjnego feng shui ***3)
- Doradca dietetyczny
- Instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej
- Kurs pedagogiczny dla wykładowców i instruktorów terapii naturalnych oraz komplementarnych
- Biomasażysta (kod zawodu: 323003)
- hortiterapia
- mindfulness – trening uważności
*1) Do egzaminu zielarz – fitoterapeuta mogą przystąpić słuchacze, którzy uczestniczą w dodatkowych zajęciach ze specjalizacji ziołolecznictwo (zajęcia we wtorki w godzinach późno popołudniowych / wieczornych) oraz zdadzą pozytywnie egzamin z: 1. ziołolecznictwa w terapiach naturalnych, 2. towaroznawstwa zielarskiego oraz 3. aromaterapii w terapiach naturalnych.
**2) Do egzaminu mogą przystąpić słuchacze, którzy uczestniczą w dobrowolnych zajęciach ze specjalizacji tradycyjna medycyna chińska.
***3) Do egzaminu mogą przystąpić słuchacze, którzy uczestniczą w dobrowolnych zajęciach ze specjalizacji feng shui.
Szkoła zastrzega sobie prawo zmiany programu dla kierunku NAT z przyczyn losowych, organizacyjnych lub wymuszonych wprowadzeniem nowych przepisów prawa.
Dodatkowe informacje dla słuchacza
|
Ważna informacja – jak prowadzone są zajęcia i zasady ukończenia kierunku
- Wszystkie wykłady oraz wybrane warsztaty i ćwiczenia prowadzone są przez Internet na żywo za pośrednictwem systemu konferencji udostępnionej przez system Office365.
- Zajęcia odbywają się w weekendy w godzinach późno popołudniowych lub wieczornych.
- Szkoła udostepnia bezpłatnie swoim uczniom na czas nauki licencję edukacyjną na pakiet Office 365.
- Wszystkie wykłady prowadzone przez Internet są rejestrowane (nagrywane i arhiwizowane) a nagrania, prezentacje, materiały pdf, skrypty itp., udostępniane 24/7 słuchaczom na stronie grupy w Internecie.
- Aby móc przystąpić do egzaminu końcowego należy wykazać się frekwencją na zajęciach (prowadzonych przez Internet) nie mniejszą niż 50%.
Ćwiczenia i praktyki zawodowe
Podczas trwania kursu, student odbywa praktyki zawodowe w wymiarze 56 godzin. Praktyki zawodowe prowadzone są w miejscu zamieszkania studenta. Szkoła i nasi nauczyciele wspierają i pomagają w praktyjkach zawodowych.
Naszą Szkołę wyróżnia m.in. to, że:
- każdy nasz słuchacz otrzymuje możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych online (przez Internet) ze specjalizacji (ziołolecznictwo, tradycyjna medycyna chińska lub feng shui);
- Ponadto, podczas trwania nauki można otrzymać dodatkowe uprawnienia w zawodzie m.in.: zielarz – fitoterapeuta (kod zawodu: 323012), biomasażysta (kod zawodu: 323003) oraz sprzedawca w sklepie zielarsko – medycznym;
- każdy nasz słuchacz może bezpłatnie otrzymać tytuł: specjalisty medycyny naturalnej.
- Zajęcia prowadzone są na żywo a nagrania archiwizowane i dostępne wraz z materiałami z zajęć, prezentacjami i skryptami z dowolnego miejsca na świecie.
Podstawa prawna
Podstawę prawną działania Szkoły Zen Reiki w Polsce stanowi Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. 2017 poz. 59 z późn. zm.). Jak również określona jest w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632 z późn. zm.).
Praktykę zawodową nadzoruje instytucja szkoleniowa pn. „Piotr Dacjusz Górski” z Tarnowa, działająca na podstawie ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2016 r., poz. 645 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 16 czerwca 2014 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz.U. z 2014 r., poz. 781 z późn. zm.).
Terminy rozpoczęcia nauki
- od marzec 2021 (18 miesięcy + 1 miesiąc praktyki) do październik 2022
Inwestycja za naukę
Za naukę na kursie pobierana jest opłata miesięczna płatna do 5 dnia każdego miesiąca z góry. Wysokość miesięcznej opłaty – czesnego za naukę wynosi 250 zł.
Wpisowe – opłata jednorazowa: 99 zł
Osobie bezrobotnej zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy minimum 6 miesięcy przysługuje zniżka w opłacie miesięcznej za kurs w wysokości 50 zł. Aby skorzystać ze zniżki wymagane jest przesłanie do szkoły oryginalnego zaświadczenia z Powiatowego Urzędu Pracy.
Masz pytania przed wysłaniem zgłoszenia? Zapraszamy do kontaktu.
e-mail: sekretariat@zenreiki.edu.pl
tel.: 32 307 47 57 nr wew. 3
****4) Może być wymagana dodatkowa legalizacja/weryfikacja dokumentu. Szczegółowe regulacje prawne należy sprawdzić w konkretnym państwie w którym chce się praktykować i wykonywać zawód naturoterapeuty/naturopaty.