Uzdrawianie Integracyjno – Psychotroniczne™

Uzdrawianie Integracyjno – Psychotroniczne™ to holistyczna metoda terapeutyczna, skupiająca się na harmonizacji ciała, umysłu i ducha. Ta praktyka łączy tradycyjne i nowoczesne techniki uzdrawiania, obejmujące zarówno fizyczne, emocjonalne, jak i duchowe aspekty zdrowia. Terapeuci stosują różnorodne metody, takie jak oczyszczanie czakr, praca z kryształami, ziołolecznictwo, techniki oddechowe, Reiki, ajurwedę, medycynę chińską, aromaterapię oraz medytację. Szczególny nacisk kładzie się na psychologię głębi i transpersonalną, wraz z pracą nad samoakceptacją, samoopieką, odzyskiwaniem duszy i uważnością. Program ten jest dostępny w Szkole Zen Reiki w Polsce, gdzie po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują tytuł Praktyka Uzdrawiania Integracyjno – Psychotronicznego™. Metoda ta oferuje głęboki wgląd w połączenie między ciałem, umysłem i duchem, promując pełne zrozumienie siebie.

Uzdrawianie Integracyjno – Psychotroniczne™ to praktyka (i doświadczenie) przywracania, harmonizowania i równoważenia ciała, umysłu i ducha.

Proces uzdrawiania w modelu Integracyjno – Psychotronicznym to transcendentalne doświadczenie polegające na ponownym połączeniu (zintegrowaniu się) naszego ciała z umysłem i duchem. Uzdrawianie Integracyjno – Psychotroniczne™, następuje, gdy zaczynamy świadomie, ponownie łączyć się z naszą boską istotą.

Praktyk Uzdrawiania Integracyjno – Psychotronicznego™ łączy wiele narzędzi, metod i modeli w tym uzdrawianie duchowe, prowadząc swojego klienta tak, aby na nowo doświadczył i doznał integracji (spójności) na poziomie swojego ciała, umysłu i ducha.

Istnieje wiele różnych modeli uzdrawiania. Uzdrawianie duchowe (według New Age) koncentrują się przede wszystkim na przywróceniu równowagi w eterycznym i niefizycznym polu energetycznym ludzkiego ciała. Z kolei szamańscy uzdrowiciele skupiają się na przywracaniu ducha i leczeniu utraty duszy. Inni tradycyjni uzdrowiciele skupiają się na zjednoczeniu ciała, serca, umysłu i ducha. Nawet psychologowie i terapeuci zaczynają włączać duchowe uzdrawianie do swojej pracy – dzieje się to miedzy innymi w psychologii głębi i psychologii transpersonalnej.

Powszechne rodzaje uzdrawiania duchowego obejmują między innymi takie metody jak: uzdrawianie/oczyszczanie czakr, praca z kryształami (limoterapia), ziołami (fitoterapia), pracę z oddechem, Metodę Reiki, medycynę tradycyjną (ajurweda, medycyna chińska), aromaterapię, medytację i techniki wizualizacji (medycznej i twórczej).

Do metod uzdrawiania duchowego można również zaliczyć: psychobiologię, ustawienia systemowe, pracę nad samoakceptacją i samoopieką, pracę z wewnętrznym dzieckiem, odzyskiwanie duszy, medytacja i ćwiczenia uważności, koherencja serca, praca z cieniem, łączenie się ze zwierzętami duchowymi i przewodnikami duchowymi, spędzanie czasu na łonie natury (ekoterapia).

W Szkole Zen Reiki w Polsce nauczamy holistycznie!

Każda osoba, która ukończyła 21 rok życia może rozpocząć naukę na kierunku o specjalizacji Uzdrawianie Integracyjno – Psychotroniczne™ i otrzymać Zaświadczenie oraz Dyplom ukończenia szkoły w zawodzie z tytułem: Praktyk Uzdrawiania Integracyjno – Psychotronicznego™.