Radiestezja terapeutyczna i teleradiestezja

Dziedzina radiestezji opisuje fizyczną zdolność do wykrywania promieniowania emitowanego przez osobę, zwierzę lub obiekty w tym obiekty geograficzne. Jeden z jej praktyków, J. Cecil Maby, zdefiniował radiestezję jako: zdolność i badanie pewnych odruchowych reakcji fizycznych żywej tkanki na różne promieniowania skutkujące prądami przemieszczenia i innymi efektami indukcyjnymi w żywych tkankach. Odróżnił radiestezję od psychicznych zdolności wróżbiarskich. Pomimo tego rozróżnienia, nie ma naukowych jednoznacznych dowodów na istnienie zjawisk radiestezyjnych a sama radiestezja klasyfikowana jest przez główny nurt jako pseudonauka.

Jedną z definicji radiestezji jest: wrażliwość na wszelkiego rodzaju promieniowanie pochodzące od istot żywych, przedmiotów nieożywionych, rud mineralnych, wody, oraz fotografii.

Słowo radiestezja wywodzi się od łacińskiego rdzenia radi odnoszącego się do wiązek światła, promieniowania i estetyki, odnoszącego się do percepcji zmysłowej.

Sam termin radiestezja jest neologizmem stworzonym przez francuskiego katolickiego księdza Alexisa Timothée Bouly’ego, który był znanym praktykiem radiestezji na początku XX wieku. Bouly twierdził, że jest w stanie wykryć niewybuchy z I wojny światowej, a także wykryć zmiany molekularne w eksperymentach laboratoryjnych. Bouly był założycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Radiestezji (Association des Amis de la Radiesthésie) w Lille, w 1929 roku.

Praktykujący radiestezję są w stanie wykryć emitowane promieniowanie za pomocą rąk lub, co jest bardziej wykorzystywane i akceptowane, za pomocą różdżki lub wahadła.

W radiestezji wyróżnia się również teleradiestezję lub tele-radiestezję. Tu opisuje się i bada wrażliwość na promieniowanie, ale bez potrzeby przebywania w fizycznej bliskości badanego. Zazwyczaj praktyk przy teleradiestezji używa instrumentu takiego jak wahadło do przeprowadzenia analizy na podstawie mapy kartograficznej lub zdjęcia.

Praktyczne zastosowanie radiestezji ukierunkowane jest na zapewnienie indywidualnych i środowiskowych korzyści, takich jak:

  • diagnozowanie niedomagań;
  • wykrywanie wód podziemnych;
  • wykrywanie podziemnych źródeł minerałów;
  • wykrywanie ziemskich prądów tellurycznych i pól magnetycznych;
  • lokalizacja zagubionych przedmiotów;
  • lokalizacja zaginionych osób lub zwierząt.

Można także dokonać rozróżnienia w stosowaniu do technik radiestezyjnych w wykrywaniu zjawisk fizycznych, np. wody, minerałów, przedmiotów, zmienionego stanu komórek i stosowaniu tych technik do analizy subtelnych pól energetycznych (aury, struktury energoinformacyjnej) danej osoby, zwierzęcia lub miejsca.

Naucz się radiestezji i teleradiestezji terapeutycznej w naszej szkole! Szkoła Zen Reiki w Polsce prowadzi zaawansowane kursy radiestezji terapeutycznej i teleradiestezji na kierunku Uzdrawianie Integracyjno – Psychotroniczne oraz podczas kursów wakacyjnych dedykowanych kierunkowi Terapie Naturalne i Komplementarne – Naturopata.

Aby uzyskać więcej informacji o kursach radiestezji i teleradiestezji, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close