Konsultanci feng shui - Szkoła Zen Reiki w Polsce

Zaawansowany kurs
dyplomowany konsultant tradycyjnego feng shui 風水

 


Kurs – konsultant tradycyjnego FENG SHUI 風水 jest fakultatywną częścią kierunku terapie naturalne Naturopata oraz kierunku Uzdrawianie Integracyjno – Psychotroniczne™


Kurs konsultant tradycyjnego FENG SHUI 風水 organizowany jest przez Szkołę Feng Shui przy Szkole Zen Reiki w Polsce. Jest to kurs zawodowy prowadzony w całości online- przez Internet.

 

Dla kogo dedykujemy kurs feng shui?

Kurs ten jest dedykowany osobom, które aspirują do zostania specjalistami w dziedzinie feng shui, zwanej również psychologią wnętrz. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy pragną zgłębić i profesjonalnie wykorzystać wiedzę o tradycyjnym, chińskim systemie feng shui w praktyce. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość nauczenia się, jak analizować różne przestrzenie oraz projektować je tak, aby były zgodne z zasadami tej starożytnej sztuki. Kurs jest szczególnie polecany dla osób zainteresowanych tworzeniem harmonijnych, zbalansowanych wnętrz, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie i dobrostan mieszkańców. Idealny dla projektantów wnętrz, architektów, a także dla tych, którzy chcą wprowadzić zasady feng shui do swojego domowego lub zawodowego środowiska.

Rozszerzając ofertę naszego kursu, chcielibyśmy podkreślić, że uczestnicy będą również uczyć się, jak skutecznie badać i oceniać wpływ otoczenia na samopoczucie i produktywność ludzi. Kurs szczegółowo omówi metodyki oceny przestrzeni mieszkalnych, biurowych oraz publicznych pod kątem ich zgodności z zasadami feng shui. Będzie to obejmować analizę układu, kolorystyki, oświetlenia, a także rozmieszczenia mebli i innych elementów dekoracyjnych.

Uczestnicy nauczą się identyfikować i rozumieć, jak różne aspekty przestrzeni wpływają na emocje, zachowania i ogólną kondycję psychiczną osób w niej przebywających. Szczególną uwagę poświęcimy temu, jak drobne zmiany w aranżacji mogą przyczyniać się do poprawy koncentracji, spokoju i ogólnego dobrego samopoczucia.

Kurs będzie również zawierał praktyczne ćwiczenia, które pozwolą uczestnikom na stosowanie zdobytej wiedzy w realnych warunkach, co jest kluczowe w procesie stawania się profesjonalnym konsultantem feng shui. Nacisk zostanie położony na rozwijanie umiejętności krytycznej oceny i twórczego myślenia, aby uczestnicy mogli samodzielnie dokonywać analiz i proponować optymalne rozwiązania.

Ten kurs będzie więc nie tylko wprowadzeniem do teorii feng shui, ale także kompleksowym szkoleniem w zakresie oceny i projektowania przestrzeni, z naciskiem na zrozumienie i poprawę relacji między człowiekiem a jego otoczeniem.


Szkoła Feng Shui – kursy konsultanta feng shui 風水 obejmuje m.in. następujące działy (wykłady i ćwiczenia) – nauka i remedia:

 1. Historia tradycyjnego feng shui
 2. Szkoły feng shui (Szkoła Form, Szkoła Kompasu i inne)
 3. Osiem trygramów I Ching
 4. Zasada jin – jang i energia Qi
 5. Przemiana pięciu elementów w teorii i praktyce
 6. Kalendarz solarno – lunarny
 7. Podstawy astrologii chińskiej
 8. Dwanaście znaków zodiaku – relacje
 9. Horoskop chiński
 10. Wróżebne techniki I Ching
 11. Badanie otoczenia pod kątem feng shui
 12. przepływ energii w przestrzeni
 13. Budowanie i aranżacja budynków, mieszkań, pomieszczeń zgodnie z feng shui
 14. Kompas feng shui i kompas zachodni
 15. Podstawy wodnego feng shui
 16. Osobiste fengshui domowników
 17. Astrologia Czterech Filarów Przeznaczenia – w teorii i praktyce
 18. Tradycyjne chińskie remedia i ich zastosowanie
 19. Współczesne remedia feng shui
 20. Feng shui wejścia
 21. Feng shui sypialni, kuchni, pomieszczeń użytkowych i mieszkalnych
 22. Feng shui w biznesie
 23. Praca z klientem
 24. Zastosowanie feng shui w swoim codziennym życiu

 

Forma kształcenia na kursie feng shui:

Kurs Feng Shui – Psychologia Wnętrz jest oferowany jako dodatkowe szkolenie dla naturoterapeutów. Odbywa się on w formie samokształcenia kierowanego na odległość, z wykorzystaniem zajęć online prowadzonych na żywo. Studenci mają zapewnioną stałą opiekę wykwalifikowanego nauczyciela i instruktora przedmiotu.

W trakcie trwania kursu, każdy uczestnik ma możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem. Konsultacje odbywają się telefonicznie oraz poprzez aplikację audio/wideo ZOOM, zgodnie z harmonogramem dyżurów nauczyciela.

Zajęcia są realizowane w ramach systemu e-learningu. Spotkania i konferencje online odbywają się za pośrednictwem Internetu, wykorzystując program (aplikację) udostępniony przez szkołę, który jest dostępny na komputery, tablety oraz telefony komórkowe.

Kurs – FENG SHUI – PSYCHOLOGIA WNĘTRZ jest fakultatywną częścią kierunku terapie naturalne (Naturopata) jak również kierunku Uzdrawianie Integracyjno – Psychotroniczne™. Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z sekretariatem.

 


 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

e-mail: sekretariat@zenreiki.edu.pl
tel.: 32 307 47 57