Uzdrawianie przez SMS lub telefon jest możliwe?

Czy reiki – Usui Shiki Ryoho przewiduje leczenie na odległość za pomocą wiadomości tekstowych typu sms, a jeśli tak to który stopień do tego uprawnia i na czym to polega?

W praktykach i nauczaniu Metody Reiki – Usui Shiki Ryoho nie następuje leczenie. W reiki – Usui Shiki Ryoho, następuje proces uzdrawiania, który w rozumieniu tej metody, jest duchowym procesem pobudzającym naturalne zdolności samoregeneracji organizmu.

W reiki można stosować uzdrawianie na odległość. Do prowadzenia sesji uzdrawiania na odległość uprawnia drugi stopień Metody Reiki. Polega ono na tym, że osoba przekazująca energię, informuje swojego pacjenta, kiedy – w którym dniu i o której godzinie nastąpi przekaz energii. Ta informacja może zostać przekazana pacjentowi osobiście, poprzez wiadomość tekstową sms, rozmowę telefoniczną lub wysłanie wiadomości e-mail.

Kontakt za pośrednictwem sms, nie jest narzędziem uzdrawiania a jedynie kanałem pozwalającym skomunikowanie się praktyka reiki z osobą, która wyraziła chęć na otrzymanie tej energii.

Procedura uzdrawiania na odległość – Usui Shiki Ryōhō sprowadza się do kilku czynności i polega przede wszystkim na:

  1. skupieniu:
  2. modlitwie;
  3. wizualizacji.

Aby wykonać taki przekaz, praktyk reiki zajmuje wygodną pozycję a następnie prosi – w formie modlitwy, aby energia reiki dotarła do konkretnej osoby. W tym samym czasie, osoba odbierająca energię – pacjent, kładzie się i wprowadza w stan relaksu i wyciszenia. Aby energia płynęła, wysyłający energię powinien dokładnie wiedzieć komu ją wysyła i jaka jest tego intencja. Następnie składa dłonie – jak do modlitwy i wyobraża sobie pacjenta szczęśliwego, bez problemów które obecnie go nękają. Od tej chwili następuje przekaz energii, który trwa zazwyczaj około 25 do 40 minut.

W trakcie przekazu wysyłający energię jak i pacjent powinni mieć zapewniony spokój. Zaleca się, aby w trakcie wykonywania przekazów mieć wyłączony telefon, radio, dzwonek do drzwi, a jeżeli są inni domownicy, poprosić ich o zachowanie ciszy.

Autor: Piotr Dacjusz Górski (mistrz i nauczyciel Metody Reiki)