KRONIKA : Podsumowanie roku szkolnego 2022/2023

Wpis z lipca 2023 roku.

Za nami kolejne miesiące wspaniałych wykładów, spotkań i warsztatów stacjonarnych organizowanych przez Szkołę Zen Reiki w Polsce. Rok szkolny 2022/2023 to czas, w którym szkoła prężnie rozwijała swoją nową ofertę zajęć stacjonarnych, warsztatów i kursów tematycznych skierowanych zarówno dla obecnych słuchaczy, jak i do absolwentów kierunku terapie naturalne – Naturopata. Podczas zajęć przyszli oraz obecni naturopaci zdobywali praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu naturoterapii pod okiem doświadczonych nauczycieli i instruktorów terapii naturalnych i komplementarnych. Zajęcia odbywały się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze, w grupach kilkuosobowych, a wiedza teoretyczna i praktyczna przekazywana była w sposób profesjonalny i zarazem zrozumiały, co zostało docenione przez naszych uczestników oraz opisane w komentarzach w naszych mediach społecznościowych.

Zajęcia stacjonarne organizowane przez szkołę to przede wszystkim świetna okazja poznania ciekawych ludzi, których łączy wspólna pasja – medycyna naturalna, oraz nowych technik, metod i zabiegów, które z powodzeniem wzbogacają i uatrakcyjniają ofertę gabinetu przyszłego naturopaty. Zajęcia stacjonarne to także okazja do bliższego poznania naszych słuchaczy, którzy nawiązują między sobą znajomości, dzielą się swoim doświadczeniem i wspólnie poszerzają wiedzę z zakresu terapii naturalnych i komplementarnych.

W mijającym roku szkolnym odbyło się kilka edycji uzupełniających (fakultatywnych) zajęć stacjonarnych z biomasażu, które cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych słuchaczy. Biomasaż to zabieg masażu energetycznego, który wykonuje się w celu relaksacyjnym, profilaktycznym i poprawy ogólnego stanu zdrowia. W biomasażu stosuje się między innymi: urządzenia do biorezonansu, wahadła radiestezyjne, różne naturalne przedmioty, np. kamienie, kryształy, bambusowe kije, bańki chińskie, przyrządy do moksowania, kadzidła i świece, w tym świece do świecowania uszu.

Zajęcia biomasażu odbywają się w małych kilkuosobowych grupach, co daje możliwość starannego zapoznania się z technikami i zasadami wykonywania biomasażu klasycznego oraz bioterapeutycznego. Uzupełnieniem wiedzy i umiejętności z biomasażu są zajęcia z masażu relaksacyjnego. Uczestnicy poznają jego podstawowe techniki, ćwiczą na sobie masaż między innymi grzbietu, kończyn oraz twarzy. Zajęcia te wzbogacone są o wspólne palenie Agnihotry wieczornej, która budzi duże zaciekawienie wśród uczestników. Agnihotra jest rytuałem hinduistycznym, który polega na paleniu ofiary z masła i ryżu w specjalnym naczyniu o nazwie kunda. Popiół powstały z tego rytuału wykorzystuje się w naturoterapii indyjskiej w różnoraki sposób, między innymi jako dodatek do maści, naturalnych leków, napojów i pokarmów.

Nowością w ofercie naszej szkoły były także warsztaty gabinetowe, czyli zajęcia praktyczne z narzędzi, metod i technik pracy w gabinecie medycyny naturalnej, które stanowią uzupełnienie wspomnianych wcześniej zajęć z biomasażu. W minionym roku szkolnym odbyły się dwie edycje warsztatów gabinetowych, podczas których uczestnicy mogli poznać najskuteczniejsze terapie naturalne oraz sprawdzić na sobie ich oddziaływanie.

Największym uznaniem cieszyły się zabiegi relaksacyjne, takie jak masaż dźwiękiem mis, masaż stemplami ziołowymi oraz ciepłymi kamieniami. Dodatkowo uczestnicy pracowali na urządzeniach Quantum oraz Tens (elektrostymulacja). Zajęcia warsztatowe to także możliwość poznania metod i technik masażu bambusem, refleksoterapii stóp, masażu bańką chińską, stawiania baniek, moksowania, świecowania uszu oraz radiestezji terapeutycznej i teleradiestezji.

Kursy stacjonarne zdobywają coraz większą popularność zarówno wśród naszych aktualnych uczestników, jak i wśród absolwentów szkoły. Otrzymujemy wiele wiadomości od uczestników, którzy po ukończonych zajęciach z powodzeniem wprowadzają nowe umiejętności do swojej praktyki naturoterapeuty. Kolejne edycje zajęć z biomasażu oraz warsztatów gabinetowych odbędą się już od nowego roku szkolnego 2023/2024, a aktualny kalendarz zajęć można znaleźć na stronie szkoły pod adresem www.zenreiki.szkola.pl. Zapraszamy i do zobaczenia w Katowicach!

Poniżej przedstawiamy fotorelację