BIOMASAŻ – zajęcia stacjonarne uzupełniające

zajęcia praktyczne fakultatywne z Biomasażu (kod zawodu 323003)

Zapraszamy na zajęcia z biomasażu przeznaczone dla słuchaczy kierunków terapie naturalne Naturopata oraz Szkoły Mistrzów Reiki. Zajęcia praktyczne odbywają się stacjonarnie w Katowicach pod opieką uprawnionych instruktorów i nauczycieli przedmiotu.

Uczestnik zajęć będzie miał możliwość potwierdzić, uzyskać lub uzupełnić swoją wiedzę, umiejętności i kwalifikacje zawodowe jako biomasażysta (kod zawodu 323003).

Najbliższe terminy zajęć warsztatowych znajdziesz w kalendarzu najbliższych zajęć, kursów i warsztatów – zapraszamy!

WAŻNE INFORMACJE

• na zajęcia należy zabrać dwa ręczniki kąpielowe oraz sprawdzony (bezpieczny dla skóry) krem do twarzy,
  • ubranie powinno być ciepłe, luźne i wygodne. Panie proszone są o luźną bieliznę (możliwość odpięcia biustonosza z tyłu – do masażu grzbietu – prosimy nie ubierać biustonosza sportowego),
  • każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać lekkie (rekomendowane klapki) obuwie zastępcze pod rygorem niewpuszczenia na salę szkoleniową,

Program zajęć / warsztatów praktycznych z biomasażu opracowano tak, aby uzupełniał zajęcia warsztatowe gabinetowe.

Aby dbać o komfort i bezpieczeństwo uczestników zajęć jak i osób prowadzących, osoby które są chore (przeziębienie, grypa) i mają podwyższoną temperaturę ciała lub gorączkę, nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

Biomasaż dzień 1 – od godziny 13.00 do 20.00 (9 h.)

1. Czym jest biomasaż, jego zadanie, funkcje i efekty terapii – teoria;
  2. Techniki stosowane w biomasażu – teoria (prezentacja prowadzącego):
    1. biomasaż klasyczny – teoria (prezentacja prowadzącego);
    2. biomasaż bioterapeutyczny – teoria (prezentacja prowadzącego);
  3. Gabinet biomasażu oraz zasady BHP – teoria (prezentacja prowadzącego);
  4. Karta pacjenta – teoria i ćwiczenia w dwójkach;
  5. Biomasaż:
    1. biomasaż klasyczny – podstawowy – ćwiczenia w dwójkach;
    2. biomasaż bioterapeutyczny – ćwiczenia w dwójkach;
    3. biomasaż misami tybetańskimi – masaż dźwiękiem;
  6. Biomasaż terapeutyczny – podstawy pracy z aurą;
  7. Biomasaż głowy.

PRZERWA od 20.00 aż do zachodu słońca – Agnihotra wieczorna (w okresie letnim).

Biomasaż dzień 2 – od godziny 10.00 do 18.00 (10 h.)

1. Wprowadzenie do masażu relaksacyjnego;
  2. Podstawy anatomii;
  3. Techniki masażu relaksacyjnego;
  4. Praktyka masażu relaksacyjnego (grzbiet, kończyny, brzuch, twarz).

Biomasaż dzień 3 – od 10.00 do 18.00 (10 h.)

1. Ćwiczenia z biomasażu i masażu;
  2. Agnihotra wieczorna (w okresie zimowym);
  3. Egzamin końcowy z biomasażu:
    1. Teoretyczny;
    2. Praktyczny.

Osoby prowadzące zajęcia:

1. Piotr Dacjusz Górski – biomasażysta, instruktor rekreacji ruchowej;
  2. Łukasz Szewczyk – technik masażysta.
  • Miejsce zajęć: Katowice, ul. Kościuszki 25
  • Wymiar godzinowy (godziny dydaktyczne): 29 godziny warsztatów i 133 godziny praktyk – 100 godzin zegarowych  (razem: 162 godzin dydaktycznych).
  • Maksymalna liczba uczestników zajęć: 8 osób

• Opłata za zajęcia dla słuchaczy: 350 zł
  • Opłata za zajęcia dla absolwentów szkoły: 550 zł
  • Opłata za zajęcia dla pozostałych osób: 950 zł

• Zapisy i informacja udzielane są w sekretariacie: tel.: 32 307 47 57 lub e-mail: sekretariat@zenreiki.edu.pl

WAŻNE: Pierwszeństwo w zapisach na zajęcia z biomasażu mają aktualni słuchacze Szkoły Zen Reiki w Polsce.

Zobacz jakie są zasady udzielania rabatu na niektóre kursy i szkolenia dla aktywnych słuchaczy Szkoły Zen Reiki w Polsce

Każdy uczestnik zajęć/warsztatów z biomasażu, po odbytej i udokumentowanej praktyce otrzyma zaświadczenie (biomasażysta kod zawodu: 323003) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U.2019.652 z późn. zm.).

Fotorelacje z zajęć biomasażu