KRONIKA : Grudniowe warsztaty gabinetowe dla naturopatów 2023

Wpis z grudnia 2023 roku.

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2023 roku nasza szkoła miała przyjemność gościć słuchaczy i absolwentów kierunku Terapie Naturalne i Komplementarne – Naturopata na serii wyjątkowych warsztatów gabinetowych, poświęconych różnorodnym terapiom naturalnym. Te trzydniowe zajęcia zapewniły naszym słuchaczom możliwość pogłębienia wiedzy i zdobycia nowych, praktycznych umiejętności z zakresu holistycznej opieki zdrowotnej. W programie znalazły się warsztaty z masażu dźwiękiem mis i gongiem, arteterapii, stawiania baniek, elektroakupresury i elektroakupunktury, refleksologii stóp, oraz radiestezji terapeutycznej, tworząc bogatą mozaikę metod wspierających zdrowie i dobrostan.

Pierwszy dzień został zainaugurowany sesją masażu dźwiękiem, która otworzyła uczestników na głęboki stan relaksacji i wprowadziła w stan gotowości do przyjęcia nowej wiedzy. Dzień ten był również poświęcony arteterapii, która, odbywając się w przestrzeni naszego gabinetu naturopatycznego, zaznajomiła słuchaczy z terapeutycznym potencjałem procesów twórczych.

Drugi dzień skoncentrowany był na bardziej tradycyjnych metodach terapii, takich jak stawianie baniek, a także na nowoczesnych podejściach w postaci elektroakupresury i elektroakupunktury. Uczestnicy mieli okazję nie tylko zgłębić teorie stojące za tymi technikami, ale również praktycznie je zastosować.

Trzeci i ostatni dzień naszych zajęć gabinetowych poświęcony był refleksologii stóp oraz radiestezji terapeutycznej, co dało uczestnikom możliwość poznania szerokiego spektrum technik diagnozy i terapii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, otwartość i chęć nauki. Wasze entuzjastyczne podejście i gotowość do badania nowych metod terapii naturalnych są dla nas nieocenionym źródłem inspiracji. Dzięki temu wspólnemu doświadczeniu nasza kronika szkolna wzbogaciła się o kolejny rozdział, będący świadectwem nieustającego poszukiwania i rozwoju w dziedzinie naturoterapii.

Zapraszamy do dalszego śledzenia naszej kroniki i uczestnictwa w przyszłych wydarzeniach. Pamiętajmy, że każda chwila poświęcona na rozwój i naukę przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla nas samych oraz dla całej społeczności, którą wspólnie tworzymy.