Terapia biopolem redukuje wzrost komórek raka trzustki – badanie kliniczne z 2022 roku


Terapia biopolem hamowała wzrost ludzkich komórek raka trzustki poprzez modulację cyklu komórkowego i potencjałów napięcia komórkowego

Badanie opublikowane na stronie American Association for Cancer Research (15 czerwca 2022) pokazuje, że terapia bioenergetyczna hamuje wzrost komórek rakowych trzustki poprzez modulację cyklu komórkowego i potencjałów napięcia komórkowego. Eksperymenty wykazały, że terapia bioenergetyczna znacząco obniżyła żywotność komórek rakowych trzustki Panc-1 i Panc02 w porównaniu do kontroli. Dodatkowo zauważono zmiany w fazie G1 cyklu komórkowego komórek Panc-1 oraz w fazie G2/M komórek Panc02. Terapia spowodowała również obniżenie potencjału napięcia komórkowego i zredukowała ekspresję białka pAkt.

Więcej informacji o badaniu znajduje się pod tym linkiem: https://aacrjournals.org | Więcej badań klinicznych znajdziesz na stronie Szkoły Zen Reiki w Polsce: Badania naukowe o skuteczności naturopatii i Metody Reiki