KRONIKA : Konsultacje Superwizyjne dla naturopaty – muzykoterapia

Wpis z marca 2024 roku.

W dniu 25 marca 2024 roku miała miejsce Konsultacja Superwizyjna – wydarzenie o głębokim znaczeniu dla osób zgłębiających Terapie Naturalne i Komplementarne, w szczególności naturopatię. Serce dyskusji biło w rytmie muzykoterapii.

W trakcie tego wydarzenia, zarówno uczestnicy, jak i nasz mentor, zanurzali się w przemyśleniach na temat dźwięku i jego wibracji – rozważając ich wpływ na ciało oraz umysł i możliwości wykorzystania tej wiedzy w praktyce naturopatycznej, na rzecz dobra odwiedzających gabinet klientów i pacjentów.

Podczas konsultacji przeżywaliśmy dźwięk na wiele sposobów, między innymi poprzez masaż dźwiękiem. Uczestnicy mieli okazję doświadczyć na sobie, jak wibracje mis i innych instrumentów dźwiękowych mogą wpływać na harmonię energetyczną człowieka.

Spotkanie to stało się nie tylko przestrzenią nauki i praktyki, ale również miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń, co sprzyjało głębszemu zrozumieniu muzykoterapii i jej zastosowań.

Zwieńczeniem spotkania była grupowa sesja dźwiękowa z gongiem, przeprowadzona przez Piotra Dacjusza Górskiego. Rezonans gongu, wypełniający przestrzeń, wywołał głębokie emocje wśród uczestników, pozwalając im na chwilę zapomnieć o codziennych zmartwieniach i skoncentrować się na teraźniejszości. Było to doświadczenie, które przyniosło uczestnikom moment medytacji i intensywnej pracy nad sobą.

❤️ Dziękujemy że z nami jesteście!