Duchowy i biologiczny aspekt uzdrawiania przez wodę

W tym tekście chciałbym przybliżyć w jaki sposób wpływa na nas woda. Chciałbym opowiedzieć tobie, co się dzieje gdy nasze ciało staje się odwodnione, gdy pozbywamy się życiodajnego nektaru życia.

Energia podąża z wiatrem a zatrzymuje się i gromadzi gdy napotka wodę.

O duchowym znaczeniu naszych komórek

Gdy nasz organizm staje się odwodniony, stan naszych komórek w organizmie ulega osłabieniu. Błony komórkowe, które są odpowiedzialne min. za funkcje ochronne oraz transport substancji do i z komórki, ulegają deformacji. Zmiany nawodnienia organizmu, oznaczają zmiany w prawidłowej komunikacji pomiędzy tymi komórkami.

biologiczne i duchowe uzdrawianie przez wodę w naturoterapii i reikiKomórki oprócz swoich czysto biologicznych funkcji, transportują również uzdrawiającą energię życia. Prawidłowe spektrum tej energii jest białe, niemalże przezroczyste. Jeżeli wyobrazimy sobie to światło przechodzące przez błonę prawidłowo nawodnionej i sprawnej komórki, uzdrawiająca energia będzie przepływała w sposób prawidłowy i równomierny (rysunek 1). Jeżeli komórki będą odwodnione a tym samym zniekształcone, światło energii będzie ulegało nieprawidłowemu załamaniu oraz rozszczepieniu (rysunek 2). Wraz z rozszczepieniem światła, zmieni się jej pierwotna częstotliwość. W tym przypadku światło będzie załamane i pozbawione pełnego widma energii. Sytuacja ta zmniejszy zdolności regeneracji oraz uzdrawiania organizmu. Energia nie będzie mogła w pełni rozprzestrzenić się po całym organizmie z braku prawidłowego przewodzenia.  Ponadto gdy nasz organizm jest odwodniony, błony komórkowe zatracają zdolność do przechwytywania fotonów. W naszej duszy i ciele następuje prawdziwy mrok.

PH naszego organizmu

Utrzymywanie właściwego pH w naszym organizmie jest również bardzo istotne. Dzięki odpowiedniemu pH jesteśmy w stanie trwać w dobrym samopoczuciu i dużej aktywności i sprawności fizycznej. Wiele enzymów w naszym układzie pokarmowym jest włączana i wyłączana przez zmiany pH w obrębie naszego układu pokarmowego. Gdy nasze pH jest obniżone, gdy stajemy się kwaśni, zatracamy zdolność do odpowiedniego trawienia pokarmu, a enzymy które są potrzebne do tej czynności nie mogą zostać aktywowane. Natura naszego ciała jest lekko alkaliczna i powinniśmy do tej alkaliczności dążyć. Mimo naszej natury, podczas naszego metabolizmu powstaje pewna kwasowość w naszym organizmie. Jest to proces naturalny i uzależniony od spożywanego przez nas pokarmu. Naturalne obniżanie pH powinno być przez nas niwelowane w taki sposób aby powrócić do naszego naturalnego pH organizmu. Niezdolność do osiągnięcia odpowiedniego pH, bardzo negatywnie wpływa na nasze całe życie. Zakwaszony organizm tworzy  zakwaszone myśli a za myślami powstają nasze kwaśne zachowania. Pojawiają się bóle głowy, różnego rodzaju dolegliwości związane z emocjami i samopoczuciem, słabniemy. Gdy odczyn pH naszego organizmu jest zbyt niski, nasza duchowość, świadomość, nasze całe życie, staje się coraz ciemniejsze. Stan tej patologii bardzo szybko zatruwa naszą duszę oraz osłabia nasze ciała mentalne, naszą aurę. Trucizna drąży nasze meridiany, pozbawiając nas jasnej świadomości istnienia. Brak świadomości i trzeźwego rozeznania, ubezwłasnowolnia i zbliża nas do całkowitej zagłady.

Więcej o samej wodzie

Jak doskonale wiesz, woda stanowi bardzo ważne medium we wszystkich terapiach (energoterapii, Metodzie Reiki). To dzięki wodzie następuje między innymi rozpuszczenie (usunięcie) z organizmu negatywnych energii, które zostały pobudzone np. w procesie synchronizowania (oczyszczania) czakr. To dzięki wodzie jesteśmy w stanie doprowadzić nasz organizm do pełnej równowagi. Równowagi na poziomie duchowym, pH oraz komórkowym. Woda również sprzyja pozbywaniu się tzw. kryształków eterycznych. Kryształki te powstają w skutek różnych przeżyć i przechowują nasze negatywne i traumatyczne wspomnienia. Kryształy gromadzą nasze lęki, urazy, porażki czy fobie. Dzięki wodzie i energii (Kundalini Reiki), kryształki te zostają całkowicie usunięte z ciała duchowego i fizycznego wraz z wszelkimi „truciznami”.

Ile zużywamy wody?

Organizm człowieka w ciągu doby wykorzystuje około 2 l. płynu, dlatego też w ciągu całego dnia powinniśmy dostarczyć do naszego organizmu (pokarmy, napoje) ok. 2,5 do 3 l. wody. Jeżeli tego nie zrobimy, nastąpi odwodnienie organizmu. Długotrwałe odwodnienie prowadzi do zmian czynnościowych, a następnie do różnych stanów patologicznych.

Typowe, fizyczne objawy odwodnienia organizmu:

  1. bóle o różnej lokalizacji w tym przede wszystkim ból głowy,
  2. depresja, skłonność do szybkiego męczenia się, drażliwość i bezsenność,
  3. powstawanie tzw. worków pod oczami, sucha lub tłusta skóra,
  4. zaburzenia ciśnienia tętniczego,
  5. obrzmienia nóg, skurcze łydek, wrzody troficzne, uczucie palenia w stopach i palcach nóg, zakrzepowe zapalenie żył,
  6. niewydolność nerek, pęcherza moczowego,
  7. wszelkie patologie związane z układem nerwowym jak: Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona,
  8. choroby wzroku, nosa, gardła i uszu,
  9. zaparcia,
  10. egzema, sklerodermia, łuszczyca itp.

Myślę, że już wiesz dlaczego w procesie uzdrawiania woda odgrywa tak ważną rolę. Mimo to tak często jest przez nas i naszych klientów i pacjentów bagatelizowana. Jeżeli masz taką okazję to energetyzuj wodę swoimi dłońmi i pamiętaj aby pić 1,5 litra wody dziennie!

Aby nawodnić swoje ciało nie pij lecz jedz wodę.

Aby nawodnić swoje ciało nie pij lecz jedz wodę.

Autor: Piotr Dacjusz Górski