Jak można zharmonizować ciało i duszę z Soul Body Fusion®?

Według amerykańskiego doradcy duchowego Jonette Crowley, nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności, aby zharmonizować ciało i duszę. Właściwie wystarczy zająć wygodne miejsce – najlepiej w pozycji siedzącej, poprosić i pozwolić, by nastąpiło połączenie – fuzja ciało duch. Jednym słowem, to właśnie jest esencja jej techniki, którą nazwała Soul Body Fusion® (skrót SBF).

Zostań certyfikowanym praktykiem Soul Body Fusion® w Katowicach. Dowiedź się więcej jak odbyć kurs SBF i jak uzyskać certyfikat praktyka.

Traumy, ból i rozczarowania spowodowały, że nasze ciała egzystują w oderwaniu od naszego ducha (duszy). Kiedy nasza wrodzona boskość (duchowy aspekt życia) jest ignorowana, trudno jest ją całkowicie przyjąć. Nauka i religie od wielu lat wspierają rozróżnienie między duszą a substancją. W jakiś sposób źle ulokowaliśmy naszą tożsamość i trwamy w tym stanie od wielu dekad. Od czasu do czasu podejmujemy próby odzyskania naszej prawdziwej natury poprzez działania duchowe, takie jak modlitwa czy medytacja. U większości ludzi próby te wyglądają jak uganianie się za duchem przy jednoczesnym ignorowaniu swojego ciała. U niektórych osób pojawia się również bardzo niebezpieczne zwątpienie w wartość istnienia na ziemi. J. Crowley przyznaje, że ona również szukała pocieszenia w duchowości. Wspomina, że miała niesamowite doświadczenia transcendentalne, ale nigdy nie była w stanie zintegrować lub umieścić tych uczuć w swoim ciele nie mówiąc już o ugruntowaniu (uziemieniu). Poczuła, że nie chce już prowadzić walki pomiędzy duszą a materią, chce doprowadzić energie ducha i ciała do harmonii, do ponownego zjednoczenia.

W jaki sposób przeprowadza się SBF?

Soul Body Fusion zadziwia swoją prostotą. Co gorsza, może się wydawać, że nic się nie dzieje i że sesja nie przebiegłą w sposób prawidłowy. Nic bardziej mylnego. Kilka godzin, może dni po pierwszej sesji, nagle zaczynasz rozumieć sytuację, dostrzegasz w tym sens i pojawiają się różne rozwiązania. Stare i bezwartościowe rzeczy zaczynają znikać i rozpuszczać się. Nastaje nowy dobry czas. Sesja zadziałała.

Ta prostota może być dla niektórych barierą do doświadczenia fuzji ciało – duch. Intelekt, nasz umysł nie rozumie jak coś tak prostego, może odmienić życie? Zadaje sobie pytanie: jak to może w ogóle działać?!

W tej metodzie kluczowa jest nasza otwartość i intencja. Gdy zajmiemy wygodną pozycję, unosimy dłonie do góry z prośbą o zestrojenie ciała i ducha, i czekamy. W procesie fuzji ciała i ducha istotna jest obecność tu i teraz, dlatego w sesjach nie prowadzimy medytacji, po prostu czekamy. Ważna jest nasza świadomość bycia tu i teraz oraz łączność z ziemią.

Gdy pierwsza fuzja (pierwsza sesja) dobiegnie końca, należy zrobić 10 minut przerwy, napić się ciepłej wody. Następnie po krótkiej przerwie przeprowadzić drugi raz sesję.

Czego spodziewać się podczas sesji Soul Body Fusion?

  • zmiany temperatury ciała;
  • przyspieszonego bicia serca;
  • dźwięków w uszach (dzwonienie, szumy, piski);
  • zawrotów głowy;
  • mdłości;
  • ciężkość i lekkość zarazem;
  • radości;
  • smutku;
  • płaczu;
  • swędzenia lub łaskotania.

… jak również stabilność, obecność tu i teraz, poczucia otwartości i spokój. Emocje mogą wahać się od smutku i straty, poprzez radość i zamieszanie, aż do spokoju, radości i szczęścia.

Jak to możliwe, że mogę nie mieć odpowiedniego połączenia ciało – duch?

Każdy z nas jest połączony ze swoim duchem, ale to połączenie słabnie w wyniku smutków, wstrząsów, traum, rozczarowań i bólu. Coraz trudniej jest osiągnąć równowagę, gdy tracimy bezpośredni kontakt z naszą duchową witalnością i potencjałem. Zatracamy wtedy częstotliwość duchowej łączności ze źródłem naszego istnienia.

Dodatkowo, gorączkowy tryb życia i ciągły pośpiech mogą spowodować zerwanie lub osłabienie więzi z życiodajną energią pochodzącą od naszego źródła. A przecież każdy z nas ma prawo i potrzebę doświadczania i używania swojej wewnętrznej duchowej mocy i siły w realizacji swoich planów, marzeń, i korzystaniu z pełnych dobrodziejstw naszego współczesnego świata.

Należy jednak pamiętać, że Soul Body Fusion to technika, która może pomóc każdemu, nie tylko tym, którzy czują się odłączeni od swojego ducha lub ciała. SBF to również praktyka dla tych, którzy czują spójność między ciałem a duchem i chcą tą spójność pielęgnować oraz ją pogłębiać. To wspaniały sposób na doświadczenie jedności i nawiązanie bezpośredniej komunikacji ze swoim duchem oraz ze swoimi duchowymi przewodnikami.

Soul Body Fusion to niesamowite narzędzie dla naturoterapeutów oraz parapsychologów i psychotroników. Daje możliwość mocniejszego ugruntowania swojej praktyki oraz spójności duchowej co w konsekwencji pozwala na głębsze doświadczanie samego siebie oraz drugiego człowieka – klienta i pacjenta.

Tak zaczyna się doświadczanie życia na nowo w spójności swojego ciała i ducha.

Szkole Zen Reiki w Polsce prowadzimy certyfikowane kursy Soul Body Fusion®. Zajęcia stacjonarne odbywają się w pełnym wymiarze godzin. Zapoznaj się z obszernym harmonogramem i grafikiem naszych kursów prowadzonych w centrum Katowicach.